Udany urlop z dzieckiem? Czy widząc tytuł naszego dzisiejszego wpisu, pokręciliście z niedowierzaniem głowami i uśmiechnęliście się kpiąco pod nosem? Nie jesteśmy tym zaskoczeni, dlatego dziś przychodzimy z małym poradnikiem przetrwania w tych potencjalnie trudnych chwilach 😉

Kilkugodzinna jazda samochodem w upalny dzień, z dziećmi na tylnych siedzeniach nie musi dłużej kojarzyć się wyłącznie z głową pękającą od krzyków, awantur i pojękiwań rodem ze Shreka – „daleko jeszcze?!”. Jednym z naszych sprawdzonych sposobów na zajęcie małych głów jest… wykorzystanie ich wrodzonej ciekawości. Uwierzcie, że tylko nieliczni będą w stanie oprzeć się rzuconemu wyzwaniu – „czy widzicie gdzieś fioletowy samochód?”. Wypatrywanie tego unikatu może potrwać dłuższą chwilę.
Wiemy, że większość poradników poleciłaby Wam wspólne śpiewanie piosenek, ale nas już od samego wyobrażenia boli głowa. „W krzywym zwierciadle” mamiło nas latami, że się da. My stanowczo stoimy za pomysłami, które dadzą nam chwilę wytchnienia, a jednocześnie pobudzą znudzone umysły szkrabów do działania. Można na przykład zaproponować zabawę w „Do walizki schowałem…” Zwłaszcza że wyjeżdżając na urlop, wspomnienie tego, co w nich jest – jest dość świeże. Każdy musi zapamiętać, co do walizki spakowała poprzednia osoba. Łańcuszek może być naprawdę imponująco długi. A kiedy między dziećmi powstanie punkt zapalny, zabawa w „Raz, dwa, trzy… król ciszy!” też powinna przypaść Wam do gustu ;).

Po kilku godzinach jest Wasz upragniony, wakacyjny cel. Zakładamy, że jest to nasz Dom Gościnny Natalie w Mielnie. 🙂 Z myślą o Waszych pociechach, wypełniliśmy nasz ogród atrakcjami dla nich, w taki sposób, aby urlop z dzieckiem nie był tylko oksymoronem. Basen rzuci się Wam w oczy jako pierwszy. Nie należy do najpłytszych, ale do Waszej dyspozycji mamy kółeczka do pływania oraz materace. A w kącie mamy nawet trampolinę! Skakanie na niej będzie zajmującą aktywnością także w pochmurny dzień. Huśtawka dla dzieci to absolutny must-have wszystkich pensjonatów, więc nie zaskoczymy Was, mając ją, ale może uspokoimy. 🙂 Z pewnością wyróżnia nas posiadanie sporej ilości rowerów. Możecie wypożyczyć do nich także specjalny fotelik dla dziecka. A o bezpieczeństwo Waszych pociech nie musicie się martwić – cały teren ogrodu jest zamknięty w taki sposób, że żadne dziecko się nie wymknie.

Przekonaliśmy Was? Tutaj najlepsza droga do kontaktu!