Jeśli jesteś miłośnikiem natury, przygód i jazdy na rowerze, to oferta naszego noclegu w Mielnie jest szyta na miarę dla Was. Oprócz pięknych plaż i urokliwych krajobrazów, ta okolica daje możliwość wybrania się na niesamowitą wycieczkę rowerową wzdłuż zachodniego wybrzeża. Trasa Velo Baltica to część międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo 10 (Trasa Rowerowa Morza Bałtyckiego) oraz EuroVelo 13 (Szlak Żelaznej Kurtyny).

Ta niezwykła trasa prowadzi przez zachodniopomorskie tereny, przy morzu, przez lasy i wały Jeziora Jamno. Po drodze macie szanse odkryć wiele ciekawych miejsc, czekających na rowerzystów. Przejeżdżając przez Gąski, nie można przegapić imponującej Latarni Morskiej. W Sarbinowie czeka na Was urokliwa Promenada i piękny kościół sprzed lat. W drodze powrotnej natomiast warto zatrzymać się w Chłopach – jednej z najstarszych osad rybackich w Polsce.

Jednak to nie koniec atrakcji! W trakcie jazdy miniecie również Obelisk „16 południk geograficzny”, który jest doskonałym miejscem do odpoczynku. W otoczeniu lasu czeka na Was również Leśna Pętla Przygód i Tajemnic, gdzie znajdziecie bunkry z czasów II wojny światowej i drewniane konstrukcje w kształcie statków czy szyszek.

Hej, nie zapomnijcie również o wycieczce do Kanału Jamneńskiego, który dodaje jeszcze więcej uroku trasie!

Ufff, mam pewność, że to wciąż nie wszystkie atrakcje, które czekają na Was po przyjeździe do Mielna.
Jeśli szukacie noclegu w Mielnie, zapraszamy do odwiedzin Domu Gościnnego Natalie.